Capri wyspa wulkanu, kwiatów i syren

Włoska wyspa Capri uważana jest za jedną z najpiękniejszych europejskich wysp, nie jest pochodzenia wulkanicznego, odłączyła isę ona od Półwyspu Sorrento. Jest bardzo popularna i przyciąga rzesze turystów. Niestety ogromne ilości turystów przybywających na Capri pozbawiają jej stopniowo dziewiczego piękna.

Wyspa oferuje przede wszystkim piękne wybrzeże, plaże, wynurzające się z morza formacje skalne i ukryte wapienne jaskinie. Wszystko zależy od pogody, podróżując w październiku, natrafiliśmy na pochmurną pogodę i wyspa nie zrobiła na nas wielkiego wrażenia.

Jeżeli chcemy ułatwić zwiedzanie wyspy warto udać się do znajdującego się zaraz przy porcie (Marina Grande) punktu informacyjnego i kupić w nim mapkę z zaznaczonymi atrakcjami. Pozwoli ona na lepsze zorientowanie się w terenie i zaplanowanie trasy.

Podstawowy punkt zwiedzania wyspy to rejs wokół Capri. Cieszy się on ogromną popularnością. Większość osób chce zobaczyć Lazurową Grotę, która jest atrakcją wyspy.

Jeśli nie interesują nas rejsy wokół wyspy warto ruszyć na spacer jedną z tras spacerowych. Na takiej trasie można cieszyć się pięknymi widokami bez hałasujących dookoła ludzi. Niektórzy decydują się na kolejkę liniową Funicular, która zawiezie nas w kilka chwil na główny plac Capri – Piazza Umberto. Kolejka jest świetnym rozwiązaniem dla osób mniej sprawnych fizycznie, które chcą łatwiej dostać się na wyższe partie wyspy. Wybierając trasę spacerową możemy zobaczyć zejście do jaskini Grotta di Matermania, Naturalny Łuk Triumfalny Arco Naturale, czy formacje skalną przy brzegu wyspy Faraglioni. Warto zajrzeć także do Ogrodów Augusta za symboliczną opłatą można wejść i podziwiać piękną, historyczną, brukowaną drogę – Via Krupp.

Capri – Informacje praktyczne

Wyspa jest jednym z najdroższych miejsc we Włoszech. Miejsca noclegowe są o wiele droższe od miejsc o podobnym standardzie na kontynentalnej części Włoch.

Ceny w restauracjach również nie zachęcają, jest tu po prostu drogo. Warto jednak spróbować tradycyjnych lodów, które wytwarzane są z lokalnych produktów

Ceny bazowe za rejs w jedną stronę wynoszą około 20 euro.

Godziny odpłynięć promowych można sprawdzić na stronie: http://www.capritourism.com/it/ship-timetable

Jeśli chcielibyście się dowiedzieć co warto zobaczyć w Neapolu to zapraszam do zwiedzania: część pierwsza: TU! część druga TU!

Sorrento TU!

Dodaj pierwszy komentarz i rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *