Hej! Tu Magda

Jak zaczęła się moja pasja do podróży?

Moją pierwszą daleką podróżą była podróż na Sycylię. Jechaliśmy tam trzy dni, po drodze zwiedzając ciekawe miejsca. Pierwszy raz widziałam coś tak innego od własnego małego światka.

Do dziś czuję tamtejsze zapachy: soli morskiej i drzew pomarańczowych. Pamiętam gorące powietrze unoszące się nad asfaltem, cuda architektoniczne i przede wszystkim ludzi, uśmiechniętych, różnych narodowości i kultur. Mój świat się rozszerzył i dzięki tej podróży rozszerza się do dziś.

Mimo tego, że zawodowo zajmuję się czymś innym, podróże są moją ogromną pasją i jestem przekonana, że ta ciekawość świata pozostanie ze mną na zawsze.

Nie ma takiego miejsca na świecie do którego nie chciałabym pojechać. Mam jeszcze wiele marzeń i mam nadzieję, że zainspiruję innych do przekraczania własnych granic i spełniania marzeń.

Pragnę pokazywać podróże poprzez zdjęcia, poznane smaki, spróbowanej kuchni, poznanej kultury i historii.

Dla mnie podróżowanie to życie. Po prostu.

Dlaczego założyłam ten blog?

Od zawsze chciałam pisać, szukałam sposobu, by to robić i chyba znalazłam. Moim sposobem jest podróżowanie. Pokazywanie odwiedzanych miejsc z innej perspektywy. Nie podróżuje rowerem, nie chodzę po górach i dzikich ostępach. Jeszcze.

Prowadzę turystykę po miastach, szukam nieodkrytych zakątków w popularnych miejscach, aby móc w pełni doświadczyć danego miejsca.

Na blogu chcę pokazać jak poczuć klimat danego miejsca, jak zrozumieć mieszkańców poprzez poznanie tła historyczno-politycznego. Chcę podzielić się także informacjami o nieoczywistych rzeczach, które warto zobaczyć.

Jak podróżować tanio i ciekawie. Co zjeść, czego się napić, by poczuć się jak miejscowy. A przede wszystkich, pokaże, że to nie jest przywilej bogatych, że czasem wystarczy jeden krok i szczypta odwagi, by rozszerzać swój świat.

Widzieć świat i czające się za nim niebezpieczeństwa.
Patrzeć ponad murami. Zbliżyć się, odnajdywać się nawzajem i czuć.
To jest sens życia.

„Sekretne życie Waltera Mitty”