Polignano a Mare, czyli miasto z najpiękniejszą plażą Apulii

Następnego dnia wybraliśmy się do niedalekiego miasta Polignano a Mare. Miasto jest niewyobrażalnie piękne. Tym co przyciąga rzesze turystów jest przepiękna i romantyczna plaża położona pomiędzy skałami.

Polignano a Mare

Imponujące klify i kręte urokliwe uliczki to coś zapiera dech w piersiach. Z mostu Ponte Lama Monachile rozciąga się niesamowity widok na wspomnianą plażę. Dlatego czasem można spotkać tu śmiałków, którzy skaczą ze skalnych półek do wody.

Polignano a Mare

Znajduje się tu jedna z najbardziej niesamowitych restauracji na świecie.  Mieści się w jaskini wydrążonej w skale, zaledwie 28 m.n.p.m. Wymagana jest oczywiście wcześniejsza rezerwacja.

https://www.grottapalazzese.it/

Osobiście podejrzałam ją jedynie z drugiego krańca klifu, a sama zjadłam w restauracji znajdującej się niedaleko mostu z przepięknym widokiem na plażę.

Co łączy Polignano a Mare z Domenico Modugno?

W mieście tym urodził się Domenico Modugno, który przyznał się do tego dopiero pod koniec życia, za co do tej pory Puliegese nie mogą mu wybaczyć, za to możemy zobaczyć jego pomnik znajdujący się przy porcie.

Plaża Lungomare Domenico Modugno, to tak naprawdę wielka skała z klifowym nabrzeżem. Ze względów bezpieczeństwa nie można się do niej zbliżać. Dlatego miejsce to świetny punkt widokowy na plażę San Giovanni. Dzięki skalistemu wybrzeżu woda jest krystalicznie czysta, a groty które wyrzeźbiła woda w skałach można oglądać z pokładu łódek, które kursują systematycznie. Miasto wyrastające jakby spod wody, dlatego najlepiej prezentuje się od strony morza.

Polignano a Mare Domenico Modugno

Informacje praktyczne:

  • Przejazd pociągiem z Bari do Polignano kosztuje 2,40 EUR
  • Warto przespacerować się klifem i podziwiać niesamowity widok na okolicę
  • Jak to na południu Włoch bywa, restauratorzy otwierają swoje miejsca od 18 lub 19. Jeśli jesteście bardzo głodni warto sobie kupić foccacię lub kawałek pizzy.

Zapraszam do dalszego zwiedzania Apulii. Tym razem zwiedzamy Monopoli: KLIK!

A jeśli chcielibyście się dowiedzieć więcej o Bari to zapraszam do przeczytania artykułu

Dodaj pierwszy komentarz i rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *