Paryż, marzenie wielu... Informacje praktyczne, loty, noclegi

Paryż – pobyt w tym mieście to marzenie wielu. Miasto niepowtarzalnych zabytków, miasto mody, sztuki, kultury, słynące ze wspaniałej kuchni i nastrojowych miejsc. Dla mnie Paryż to spotkanie z ulubionymi malarzami impresjonistami i niesamowitym klimatem. Paryż to po prostu wspaniałe miasto i żaden „Syndrom Paryski” nie jest w stanie go pomniejszyć.

W Paryżu można również spotkać się z polską kulturą, tutaj swoje dzieła tworzyli Chopin, Norwid czy Mickiewicz. Do tego pięknego miasta warto wybrać się wczesną jesienią, gdy nadal czuć ostatni powiew lata, a drzewa przybierają złocisto – czerwone kolory, które idealnie wpisują się w romantyczną atmosferę miasta. Bez wątpienia Paryż to marzenie wielu. Na szczęście marzenie, które jest w zasięgu ręki.

Paryż, wieża Eiffle'a

Jak dojechać z lotniska do centrum Paryża?

Do Paryża latają tani przewoźnicy, tacy jak Wizzair, czy Ryanair. Odległość z lotniska Beauvais do centrum Paryża wynosi 85 km, jednak autobus lotniskowy Shuttle Bus został dostosowany do godzin przylotów i odlotów. Autobus odjeżdża spod terminala, a podróż odbywa się bez żadnych przystanków i trwa 1 h 15 min. Warto zakupić bilety wcześniej on-line. Średnia cena biletów wynosi 15 EUR.

Bilety można sprawdzić i kupić na stronie: https://shop.aeroportparisbeauvais.com/en/

Paryż inne sposoby dojazdu z lotniska

Istnieje również możliwość dojazdu pociągiem do centrum Paryża. Aby nim dojechać, najpierw musimy dostać się na stację kolejową Beauvais – Gare de Beauvais. Na dworzec najtaniej dostaniemy się autobusem numer 6, który odjeżdża spod terminala. Warto jednak zaznaczyć, że autobus kursuje dość rzadko, co 40-90 minut. Najtańszy bilet na pociąg TER kosztuje 15 EUR, jedzie on 75 minut i zatrzymuje się na stacji Gare du Nord (Dworzec Północny).

Paryż dworzec

Gdy podróżujemy w większej grupie warto rozważyć BlaBla Car, który jest bardzo popularny we Francji, albo Ubera, czy Bolta.

BlaBlaCar warto sprawdzać na oficjalnej stronie: https://www.blablacar.fr/

Cena za przejazd może nas wynieść od 6 do 10 EUR. Jednak kierowca nie zawsze zawiezie nas w odpowiadających nas godzinach i w odpowiednie miejsce. Pamiętajmy również o wyborze kierowcy z dużą liczbą ocen.

Paryż nocleg

Gdzie spać w Paryżu?

Stolica Francji oferuje różnego rodzaju noclegi od ekskluzywnych hoteli po całe apartamenty, czy mieszkania. Ceny noclegów w najdroższych dzielnicach mogą wynosić nawet powyżej 100 euro, ceny dalej od centrum spadają, ale dojazdy mogą nam dać w kość.

Dlatego wybierając nocleg w Paryżu, trzeba kierować się zasadą, by w niedalekiej odległości znajdował się przystanek metra, dzięki temu bez względu na położenie wszędzie dostaniemy się stosunkowo szybko, ponieważ paryskie metro jest jednym z najbardziej rozwiniętych na świecie.

Paryskie metro

Cześć północna uchodzi za bardziej imprezową i różnorodną, a część południowa za spokojniejszą, gdzie znajduje się chociażby Sorbona.

Zatrzymując się w Dzielnicy Łacińskiej możemy bez stresu spacerować późnym wieczorem, podczas gdy w przypadku dzielnic położonych dalej możemy czuć się mniej komfortowo. Ceny w centralnych dzielnicach są bardzo wysokie i mogą wykraczać poza nasz budżet, warto jednak obserwować serwisy rezerwacyjne. Warto też spojrzeć na serwis Airbnb, w którym znajdziemy nocleg o wiele taniej. A couchsufing to już w ogóle budżetowa opcja. Jednak nie zawsze znajdzie się szybko i sprawnie gospodarza.

Jeśli chcielibyście się poczuć odrobinę jak w Paryżu do zapraszam do posłuchania:

A jeśli zastanawiacie się co warto zobaczyć w tym niezwykłym mieście to zapraszam do pierwszej części przewodnika po mieście: KLIK!

Paryż Dzielnica Łacińska

Dodaj pierwszy komentarz i rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *