Których miejsc unikać w Neapolu? Trasa zwiedzania i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w Neapolu. Których miejsc unikać?

Są miejsce w Neapolu, w których trzeba być szczególnie ostrożnym. Inna sytuacja dotyczy samotnej dziewczyny, jak i trzech rosłych mężczyzn. Od tej zasady, jak od wszystkiego, są jednak wyjątki. Bezpieczeństwo w Neapolu tak jak w każdej podróży jest kluczowe, szczególnie w mieście, w którym rządzi mafia. Po zmroku oprócz okolic dworca, warto być szczególnie ostrożnym w takich dzielnicach, jak:

  • Forcella i Sanita – miejsca autentyczne, gdzie można doświadczyć niesamowitych spotkań z mieszkańcami i ich gościnności. Po zmroku, może tu być jednak niebezpiecznie.
  • Scampia – dzielnica, znana z książki, serialu i filmu “Gomorra”. To miejsce jest owiane złą sławą, choć są oczywiście osoby, które tu zaglądały, przeżyły i nawet im się podobało.
  • Quartieri Spagnoli – dzielnica, której także nie warto odwiedzać samotnie po zmroku, ale za dnia warto tu zajrzeć ze względu na pyszne jedzenie, ciekawe murale i masę schodów, które prowadzą w przeróżne zakamarki. Mniej tu turystów i wiele osób decyduje się tu na nocleg w tym miejscu, ze względu na niższe ceny niż w centrum.
bezpieczeństwo w neapolu

Kiedy warto przyjechać do Neapolu?

Zawsze jest dobry czas na Neapol. Gdy jest brzydka pogoda miasto oferuje dużo miejsc do zwiedzania. Nie warto uzależniać podróży od tak zmiennego czynnika. Dobrze też przygotować się na jej pogorszenie, czyli wizytę w kościołach, podziemiach Neapolu czy wszelkiego rodzaju muzeach i galeriach. Co warto zwiedzić dowiecie się z tego krótkiego przewodnika.


A gdy deszcz spadnie na Ciebie znienacka, to wejdź po prostu do najbliższego lokalu i wyciśnij z menu wszystko, co najlepsze. Twój żołądek i zszargane nerwy będą Ci wdzięczne za delektowanie się miejscową kuchnią bez wiecznego kontrolowania trasy. A czego warto spróbować będąc w tym niesamowitym mieście dowiecie się z tego wpisu.

Dobrym czasem będzie wczesna wiosna lub późna jesień, bo nadal będzie ciepło, ale nie upalnie. W październiku nadal jest ciepło i słonecznie, a warunki do zwiedzania są rewelacyjne, w grudniu jest tak przyjemnie jak we wrześniu w Polsce.

To najlepszy miesiąc, by zwiedzać uliczkę neapolitańskich szopek – Via Gregorio Armeno. Uliczka jest piękna i zachwyca przez cały rok, praktycznie cały czas można podziwiać tu nietypowe figurki przedstawiające najważniejsze wydarzenia kulturalne, polityczne, czy rozrywkowe w minionym roku. Można znaleźć sławnych piłkarzy, polityków, czy celebrytów.

Więcej o tej słynnej uliczce i innym wartych zwiedzania miejsca, przeczytacie tutaj.

W tym samym czasie warto odwiedzić też okolice Neapolu – Pompeje i Heraklum są praktycznie puste, a okoliczne wyspy wyludnione. Idealne warunki do niespiesznego delektowania się włoskim południem.

Warto się wybrać także na lokalne święta do takich dni poza popularnymi świętami należy: 19 września – święto patrona miasta, św. Januarego, 17 stycznia sagra o cippo e Sant’ Antuono.

Trasa zwiedzania

Dodaj pierwszy komentarz i rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *