Dublińskie puby

Dublińskie puby nie ograniczają się tylko do kultowej dzielnicy Temple Bar, która jest dzielnicą imprezową Dublina. To raj dla pijaków i turystów, który mogą przy irlandzkim piwie się wyluzować. Warto jednak wspomnieć, że po godzinie 22 ceny piwa wzrastają o 20 %, a ścisk w pubach jest tak duży, że ledwo można się przedostać do wyjścia.

The Temple Bar to kultowy pub, w którym pobito rekord Guinessa, dla najdłużej grającego muzyka. Wieczorami są tu tłumy, dlatego warto tu przyjść, ale do południa i w tygodniu.

Warto zajrzeć do tego wpisu o Dublinie: KLIK!

Dublińskie puby godne polecenia

The Brazen Head pierwsza zmianka o tym sięga XVI wieku. Reklamował się jako najstarszy pub w Irlandii, jednak znalazł się inny pub, który pokonał the brazen head. Dlatego od tej pory nazywany jest najstarszym pubem w Dublinie. W pubie jest muzyka na żywo, a jeśli chodzi o jedzenie ro jest raczej standardowe. Warto sprawdzić na stronie: https://brazenhead.com/

Standardem są wysokie ceny w Dublinie, cena takiego posiłku to koszt ok 15 euro.

Nieco dalej od Temple Baru znajduje się klimatyczny O’Donoghue’s Bar. Ceny są tu nieco niższe, a muzycy grają bardziej tradycyjną irlandzką muzykę. I co ciekawe siedzą przy stoliku razem w odwiedzającymi pub.

Kolejnym wartym polecenia pubem jest The Cobblestone na Smothfield Square. Mało turystyczny pub. W środku muzycy również siedzą przy stolikach razem z gośćmi i grają tradycyjną irlandzką muzykę, na dudach. Ceny umiarkowane, klimat bardziej spokojny.

W tych pubach znajdujących się nieco dalej od turystycznych szlaków można spotkać cały przekrój społeczeństwa. Równie dobrze bawi się 75 letnia jak, osoba w średnim wieku jak i 20 latek.

Whelan’s to idealny ostatni przystanek w naszej wyprawie. Jego scena wielokrotnie gościła takich muzyków jak: Ed Sheeran, Arctic Monkeys i Owl City. Zdecydowanie jest to lokalny pub, ale stał się bardziej popularny w ciągu ostatnich kilku lat za sprawą scen z filmu: “PS I Love You” z Gerardem Butlerem i Hillary Swank. Klimatyczne wnętrza przedstawiają zdjęcia z koncertów muzyków.

Dodaj pierwszy komentarz i rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *